GABINET PORAD BEHAWIORALNYCH

AGRESJA WOBEC PSÓW

Agresja wobec psów może wynikać  m.in. z chęci dominacji (ten rodzaj agresji dotyczy najczęściej przedstawicieli tej samej płci, przede wszystkim psów a nie suk),  strachu, braku umiejętności społecznych wynikających z niewłaściwie przeprowadzonej socjalizacji.
Jeśli dodamy do tego błędy szkoleniowe i często nieświadome wzmacnianie reakcji agresywnych u psa przez właścicieli wzrasta prawdopodobieństwo pojawienia się problemu.

Maltańczyk uczy się zachowywać spokojnie w obecności innych psów. Jednym z elementów jego terapii jest przekierowanie uwagi na inne, atrakcyjne dla niego bodźce. W tym przypadku są to smakołyki, które można zastąpić np. ulubioną zabawką psa, jeśli jest dla niego na tyle intrygująca i absorbująca żeby odciągnąć uwagę od zwierzęcia.
Nagradzając spokojne zachowanie nie tylko wzmacniamy takie reakcje u czworonoga, ale również uczymy go, że widok innego psa wiąże się dla niego z przyjemnym bodźcem.
Ćwiczenie pokazane w filmie polega na stopniowym zmniejszaniu  dystansu pomiędzy psami. Podczas pierwszych lekcji zbliżamy się tylko na taką odległość, z jakiej jesteśmy w stanie zapanować nad emocjami pupila. Z czasem obecność innego psa nie tylko przestanie wywoływać reakcje agresywne u naszego czworonoga, będzie on spokojny, zrelaksowany, będzie potrafił skoncentrować się na przewodniku pomimo zaczepnych i prowokacyjnych zachowań kolegi. 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews