SZKOLENIE PSÓW MYŚLIWSKICH

SEMINARIA I WARSZTATY

W ramach oferty skierowanej do właścicieli psów rasy myśliwskiej kierujemy następujące propozycje:
  • seminaria i wykłady - skierowane są do osób zajmujących się sztuką łowiecką ale także do tych właścicieli psów myśliwskich, którzy chcą bliżej poznać walory rasy i ewentualnie potraktować je jako sposób na wspólną rekreację. Program jest bogaty - dotyczy nie tylko samej pracy psa, ale i przybliża kulturę łowiecką, burząc wiele mitów na temat etykiety przestrzeganej przez myśliwych. Dodatkowym atutem są tematy związane ze zwierzyną leśną, jej zwyczajami oraz sposobem korzystania z terytorium. Nieuświadomieni właściciele psów niejednokrotnie są zagrożeniem dla jej dobrostanu, a luzem puszczony pies jest tego najlepszym przykładem.
  • warsztaty z komentarzem - zajęcia prowadzone są w miesięcznych edycjach. Prowadzi je instruktor szkolenia psów oraz doświadczony myśliwy. Kursy prowadzone są zgodnie z regulaminami Polskiego Związku Łowieckiego na terenie wyznaczonym przez lokalne koło. Program pozwala na stopniowe osiąganie postępów zgodnie z możliwościami psa i przewodnika. Dla osób początkujących obowiązkowy jest wykład, który stanowi wstęp do filozofii wykorzystania psa do potrzeb myślistwa. 
Warsztaty z zakresu pracy tropowej często stanowią element wspierający proces terapii behawioralnej. Z uwagi na korzystny wpływ tego rodzaju wysiłku na psa oraz jego psychikę często przy układaniu programów dla zwierząt z problemami sięgamy po tego rodzaju rozwiązania, które skutecznie pozwalają na spożytkowanie nadmiaru energii.

Konstruowanie tej formy wymaga wcześniejszych konsultacji z behawiorystą.


 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews