SZKOLENIE PSÓW MYŚLIWSKICH

KONKURSY PRACY PSÓW MYŚLIWSKICH

Konkursy pracy psów myśliwskich są organizowane przez Polski Związek Łowiecki. Stowarzyszenie to skupia polskich myśliwych i wraz z innymi organizacjami zabiega o ochronę środowiska przyrodniczego. PZŁ dba o prawidłową selekcję zwierzyny w łowisku oraz o rozwój łowiectwa, zgodnie z zasadami ekologii w oparciu o naukową wiedzę. Ze swoich środków reintrodukuje do środowiska rzadkie gatunki, a także wzmacnia populacje dzikich zwierząt, których byt wskutek działalności człowieka jest mocno zagrożony. Myśliwi chronią uprawy rolne przed ich zjedzeniem i zniszczeniem przez zwierzynę leśną.
Jednym z zadań PZŁ jest "rozwijanie kynologii myśliwskiej". Pies od zawsze był wsparciem dla człowieka w łowisku. Obecność dobrze wyszkolonego psa w lesie poprawia skuteczność polowania, ograniczając niepotrzebne cierpienia zwierzyny łownej, co pomaga polować zgodnie z zasadami etyki myśliwskiej. Wyszkolony pies pozwala poprawiać błędy człowieka. Wpływa również pozytywnie na bezpieczeństwo polujących.                                        
Wywiązując się z zadań statutowych PZŁ organizuje konkursy pracy psów myśliwskich. Konkursy w pierwszej kolejności mają podwyższać umiejętności przewodników i ich psów. Stanowią też promocję rasowych psów myśliwskich w łowisku.

:: KONKURS TROPOWCÓW
:: KONKURS DZIKARZY

Konkursy zbliżają się jedynie do warunków naturalnych i pokazują pewien potencjał psa. Żaden myśliwy nie powinien przygotowywać psa do konkursów, ale do pracy w łowisku. Konkurs ma być środkiem a nie celem. Kto o tym zapomina staje w miejscu i nie rozwija się. Osobom, które nie są związane z łowiectwem, a rozpoczynają pracę ze swoimi czteronożnymi przyjaciółmi, należy życzyć sukcesów w szkoleniu. Mam nadzieję, że dla wielu z Was będzie to początek nowej przygody, którą nazywamy myślistwem.

opracował: Marek Kałka

 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews