REFERENCJE INSTYTUCJI I ORGANIZACJI

Małgorzata Domin
Prezes

Domino Film

„ Pragnę szczerze podziękować za dotychczasową współpracę przy realizacji filmów fabularnych. Praca z Państwa podopiecznymi to czysta przyjemność i pełen profesjonalizm. Gratuluję wzorowo wyszkolonych psów, których zdolności i umiejętności współpracy z każdym Państwa szkoleniowcem wzbudzają we mnie pełny szacunek. Mając nadzieję na dalszą współpracę życzę wszystkiego dobrego i jeszcze więcej utalentowanych psiaków”

Dariusz Jurczyk
Prezes

Fundacja „Wspólne Świętochłowice”

„W programie tegorocznych półkolonii, które Fundacja „Wspólne Świętochłowice” wraz z Fundacją Aktywnej rehabilitacji zorganizowała dla dzieci niepełnosprawnych oraz ich rówieśników, obok zajęć z hipoterapii, wyjść na basen, oraz zajęć aktywizujących, po raz pierwszy zorganizowaliśmy zajęcia z kynoterapii, które dla naszych podopiecznych przygotowało Śląskie Centrum Kynologiczne ”PRESTOR” z Katowic.Wspólna zabawa z psem obok pozytywnego, relaksacyjnego wpływu na psychikę dzieci, pokazała, że pies jest przyjacielem każdego człowieka bez względu na jego wiek, czy stan zdrowia, dlatego zajęcia z kynoterapii pomogły nam osiągnąć dodatkowy efekt – wzbudzenie tolerancji dla niepełnosprawnego rówieśnika. Rodzice oraz opiekunowie naszych najmłodszych podkreślają pełny profesjonalizm w organizacji zajęć, dzięki czemu każde dziecko było w pełni zaangażowane w ćwiczenia oraz zabawę z psami.W naszym mieście były to pierwsze tego typu zajęcia, ale uśmiech na twarzach wszystkich uczestników pozwala sądzić, że nie ostatnie.”

mgr Iwona Bukal
V – ce Dyrektor

Zespół Szkół Specjalnych Nr 3 im. Św. Łukasza w Rudzie Śląskiej

„Profesjonalne podejście terapeutów w sposób zindywidualizowany do każdego z uczniów powodowało coraz większe zainteresowanie dzieci kontaktem ze zwierzętami uczestniczącymi w terapii. Różne metody, zachęty do współpracy umożliwiały dzieciom dowolny wybór aktywności w zabawach z psami. Uczniowie pokonywali opory i zaczynali nawiązywać relacje z psami (...) Terapeuci stosowali różne metody formy pracy z uczniem co powodowało, że zajęcia nie były monotonne i jednolite.(...) Warto również podkreślić bardzo dobre wyszkolenie psów, które jak się wydaje doskonale wiedzą, na czym polega ich praca. Zwierzęta są czyste, zadbane co daje kolejną motywację dzieciom w kontakcie z nim. Na pochwałę zasługuje również fakt, że w zajęciach uczestniczyło kilka psów, co zwiększało efektywność prowadzonej terapii”

mgr Bożena Wijata
Dyrektor

Ośrodek Adaptacyjny dla Dzieci Niepełnosprawnych w Rudzie Śląskiej

"(...) dotychczasowa (półroczna) współpraca ze Śląskim Centrum Kynologicznym PRESTOR przebiegała bardzo dobrze - ku naszemu wielkiemu zadowoleniu. Osoby prowadzące terapię są kompetentne, znakomicie pracują z  małymi dziećmi, łatwo nawiązują z nimi kontakt, są akceptowane. Psy pracujące z dziećmi są znakomicie dobrane i wyszkolone"..

mgr Teresa Benisz
Dyrektor

Zespół Szkół Nr 2 w Mikołowie

"Terapeutki dały się poznać jako osoby mające duże doświadczenie i wiedzę w prowadzeniu tego typu zajęć. Każde spotkanie było dokładnie przygotowane, przemyślane, umiejętne pokierowanie grupą sprawiało, że dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a gdy wymagała tego sytuacja potrafiły się uspokoić i wyciszyć".

<< Poprzednia 1 2 3 Następna >>


 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews