METODYKA PRACY

Priorytetem naszej kadry jest zorientowanie na indywidualne potrzeby właścicieli i ich psów.  Prowadzenie zajęć w małych grupach umożliwia rozwiązywanie bieżących problemów każdego ucznia. Wymierne, satysfakcjonujące efekty  wynikają z  doboru metod szkolenia  adekwatnych do możliwości zwierzęcia,  uwzględniających jego ograniczenia oraz „mocne strony” wynikające z  wieku, rasy i charakteru.
Trwająca dziesiątki lat selektywna hodowla sprawiła, że mamy dzisiaj do czynienia ze zwierzętami wyspecjalizowanymi do wykonywania konkretnych zadań pomimo tego, że ich rola często sprowadza się  do pełnienia funkcji domowego pupila, wygrzewającego się w cieple kominka. Takie działania ukształtowały eksterier psa ale również wpłynęły na zróżnicowanie tych zwierząt pod względem behawioru. Psy różnych ras zatem, uczą się w nie tylko w różnym tempie, ale również w odrębny  sposób. Inne czynniki je motywują i demotywują.  Aportowanie, naturalne dla labradora,  wymaga w przypadku tej rasy nie tyle uczenia co kształtowania i ubrania w odpowiednią formę czynności, którą pies wykonuje z pasją i instynktownie. W przypadku psów zaprzęgowych wymaga znacznie większego nakładu pracy i pomysłowości i motywacji. Niektóre psy uczą się bardzo szybko, chętnie nawiązują współpracę z właścicielem, inne są podejrzliwe, oporne, dominujące, lękliwe, niezależne... najkrócej rzecz ujmując mają różne temperamenty, charakteryzuje je inna  wrażliwość na bodźce zewnętrzne, co może sprzyjać bądź utrudniać szkolenie stąd bierze się konieczność indywidualizacji metod i środków szkoleniowych.
Jedną z najważniejszych umiejętności jakiej uczą się właściciele jest trudna sztuka motywowania psa do pracy i nagradzania go. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, aczkolwiek stanowi fundament na którym opiera się efektywna współpraca z psem.    
Podczas szkolenia psy uczą się pożądanych zachowań, reagowania na polecenia natomiast właściciele uczą się swojego psa: przewidywania i interpretowania jego zachowania, zaspokajania jego potrzeb, kontrolowania i egzekwowania wydawanych poleceń, komunikowania się z psem w sposób dla niego zrozumiały. Kursy zatem organizowane są nie tyle dla psa, co dla jego właściciela. Szkolenie psów w szkole Prestor to nie tylko kształtowanie właściwych zachowań i nauka reagowania na komendy, to przede wszystkim świetny pomysł na konstruktywne spędzanie czasu z psem i zacieśnianie więzi.

Na zajęcia zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy, konstruktywnej pracy z psem oraz chcących stać się świadomymi posiadaczami dobrze wychowanego, niekłopotliwego obywatela psa.

 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews