METODYKA PRACY

Ze względu na specyfikę psychofizyczną psów w różnym wieku, związaną m.in. z nieukształtowanym układem nerwowym, oraz stopień wyszkolenia zajęcia odbywają się w kilku grupach szkoleniowych z których każda ma opracowany odrębny program edukacji dostosowany do potrzeb psich uczestników i ich właścicieli.

Pracujemy w następujących klasach:
  • Psie przedszkole i zerówka dla psów - przeznaczone dla szczeniąt do 6 miesiąca życia.  Na tym etapie rozwoju fundamentalnym elementem edukacji psa jest socjalizacja z innymi przedstawicielami swojego gatunku, oraz ze środowiskiem, w którym przyjdzie mu spędzić życie. Zajęcia prowadzone są w niewielkich grupach, również w warunkach miejskich. W ich trakcie młode psy uczą się niezbędnych, ułatwiających codzienne współżycie umiejętności.
    Psie przedszkole jest pierwszym szczeblem edukacji na bazie którego można przystąpić do szkolenia podstawowego.
  • Szkolenie podstawowe - przeznaczone dla psów powyżej 6 miesiąca życia. Tu grupa adeptów ma okazję do nawiązywania bezpiecznych interakcji z innymi psami i tym samym  naukę trudnej sztuki porozumiewania się z nimi. Podczas szkolenia od psów dorosłych wymaga się większej precyzji wykonywania zadań, większego skupienia i koncentracji uwagi na wyższym poziomie, pracy w warunkach rozpraszających uwagę. Kształtowanie właściwych zachowań i nauka reagowania na komendy w obecności innych zwierząt i ludzi w oparciu o zacieśnianie więzi z właścicielem to gwarancja efektu.
  • Minidogschool - oferta przeznaczona wyłącznie dla  małych ras. Oparta o autorski program ŚCK Prestor, zawiera w sobie zakres szkolenia podstawowego, rozszerzony o dodatkowe elementy uwzględniające specyficzne potrzeby małych psów.
  • Szkolenie ponadpodstawowe - warunkiem przystąpienia do tego poziomu edukacji jest zaliczenie etapu podstawowego. Psy jako zwierzęta stadne chętnie współpracują z człowiekiem i mają motywację do pracy z nim. Zadaniem człowieka jest utrzymanie i wzmocnienie tych naturalnych skłonności. Doskonałą okazją do tego jest zaawansowany stopień szkolenia.

Edukacja psów w szkole Prestor na wszystkich poziomach zaawansowania odbywa się na bazie  pozytywnej więzi z właścicielem,  dlatego szczególną rolę przykłada się do budowania wzajemnego zaufania, kształtowania pozytywnego kontaktu z opiekunem i nauki koncentracji na nim. Bez tych elementów szkolenie psa sprowadzałoby się się do nudnego, zarówno z punktu widzenia psa jak  i człowieka, mechanicznego, pozbawionego motywacji powtarzania czynności. 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews