METODYKA PRACY

Metody szkoleniowe proponowane przez Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR są efektem wieloletniej praktyki trenerów zdobytej zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Praca z psami różnych ras, rozwiązywanie wielorakich problemów behawioralnych pojawiających się u tych zwierząt, oraz uczestnictwo w seminariach i warsztatach tematycznych doprowadziła do tego, iż większość technik wykorzystywanych podczas szkolenia ma charakter autorski.

Kadrę  ŚCK  PRESTOR  tworzą tzw. grupy specjalistyczne, które współpracują ze sobą na różnych płaszczyznach, dbając o wysoki poziom oferowanych usług i zadowolenie klientów.

Psy w Śląskim Centrum Kynologicznym szkolone są tylko metodami pozytywnymi, opartymi na motywacji, pozbawionymi przymusu i presji. Istotą szkolenia pozytywnego jest wzmacnianie, czyli nagradzanie zachowań pożądanych oraz ignorowanie, lub niedopuszczanie do pojawiania się  zachowań negatywnych. Taki sposób kształtowania zachowań psa wyklucza użycie krzyku, kolczatki, szarpania smyczą,  fizycznego, czy siłowego zmuszania zwierzęcia do wykonywania wymaganych poleceń, które do dzisiaj praktykowane są w wielu szkołach o konserwatywnych korzeniach.


 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews