HOTEL DLA PSÓW

DLACZEGO NASZ HOTEL JEST WYJĄTKOWY

PO PIERWSZE - POTRAFIMY OPIEKOWAĆ SIĘ PSAMI
Rodzina zastępcza, która bierze pod opiekę psa zajmuje się nim w konstruktywny sposób. Jest wyedukowana w zakresie wspomagania programów wychowawczych - z czym mogłyby mieć problem przypadkowe osoby z rodziny. Niska świadomość co do potrzeb i natury psa, często skutkuje tym, że osoby opiekujące się naszym przyjacielem popełniają błędy, które niweczą nasze dotychczasowe starania szkoleniowe.
Rolę "rodzica zastępczego" pełnią trenerzy, z którymi pies z reguły miał okazję spotkać się wcześniej, podczas sesji treningowych. Przebywanie z osobą trenera jest dla psa atrakcyjne, gdyż dostęp do nauczyciela, do tej pory ograniczony, w okresie pobytu w hotelu staje się okazją do bliższego poznania.

PO DRUGIE - Z NAMI PSY SIĘ NIE NUDZĄ
Hotel domowy prowadzony przez nasze centrum cechuje nieco inna konwencja niż większość tego typu placówek. Wychodzimy z założenia, że czas, który pies spędza podczas nieobecności swojego właściciela nie musi być czasem straconym. Zapewniamy atrakcje i opiekę, które rekompensują brak domowników a stres związany z rozłąką ograniczamy do minimum. Oczywiście, że pies tęskni. Pozostawiony jednak sam sobie, bez pomysłu na cały dzień ... tęskni bardziej. Obecność innych psów oraz opieka osób przeszkolonych w tym zakresie powoduje, że nie ma czasu myśleć o tym, że nie ma jego stada w pobliżu.
Ważnym aspektem jest to, że psy przebywają w grupie. Swobodnie uczestniczą w codziennym życiu swojego tymczasowego opiekuna i jego psa, szybko dostrzegając, że są ważną częścią zespołu, który je akceptuje i daje poczucie bezpieczeństwa.
Pies jako zwierzę społeczne, potrzebuje interakcji z innymi osobnikami. Zabawy, obserwowanie reszty członków stada, zachowania rytualne - wszystko to powoduje, że pies ma okazję do spożytkowania energii oraz wyrażenia emocji, co sprzyja jego zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

PO TRZECIE - WIEMY GDY COŚ JEST NIE TAK
Przebywając z psami nieustannie: obserwując, w jaki sposób szukają kontaktu, co jest dla nich interesujące, jak się uczą, co lubią, na czym polega ich wrażliwość i opór, kiedy pracują chętnie a kiedy nie mają ochoty - trener zawsze stara się znaleźć  przyczynę zachowania. Bogate doświadczenie skutkuje głęboką wiedzą na temat psa i mechanizmów rządzących jego życiem. Efektem tego jest umiejętność dostrzeżenia bardzo wysublimowanych komunikatów ze strony zwierzęcia, że coś niedobrego się z nim dzieje. Pies zawsze może poczuć się źle, ważne, by o tym wiedzieć i temu przeciwdziałać.


 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews