HANDLERING

WYSTAWY PSÓW I SZTUKA ICH PREZENTACJI CZYLI HANDLERING


Temat wystaw psów zawsze wzbudza emocje. Odwiecznie trwa walka w środowiskach wielbicieli czworonogów bez rodowodu z tymi, którzy mają psy wystawowe. Każdy próbuje dowieść, że racja leży po jego stronie. Kwestią sporną wśród tych środowisk zawsze pozostaje pytanie o celowość brania udziału w wystawach i zajmowania się handleringiem, czyli sztuką wystawiania i prezentacji psa.
Postaramy się przedstawić Państwu nasz punkt widzenia w tym zakresie w taki sposób by obydwie grupy „konfliktu” znalazły w wystawach coś dla siebie.

Dlaczego warto polubić wystawy psów?
  • Jeśli lubimy psy, uczestnictwo w wystawie zarówno z poziomu wystawcy jak i oglądającego może stać się wspaniałym rodzinnym hobby, które scala i uczy współdziałania. Wystawca i oglądający tak samo musi zaplanować sobie czas, zorganizować dojazd i kwaterę – wybierając się całą rodziną już same przygotowania możemy potraktować jako przygodę w której każdy członek rodziny ma swoje zadanie i za coś odpowiada. A sam udział w wystawie, bądź jej oglądanie niech będzie ostatecznym  uwieńczeniem.
  • W zależności od tego, na jaką wystawę się zdecydujemy (krajową czy międzynarodową – w granicach naszego państwa czy też nie) takich dostarczamy sobie wartości poznawczych o miejscach, które odwiedzamy – od dawien dawna bowiem wiadomo, że podróże kształcą i poszerzają horyzonty.
  • Wspólne zmagania wystawowe zespołu człowiek – pies pogłębiają więzi. Powinny stać się drogą do poznania swojego psiego towarzysza. Poprzez obserwację jego zachowań mamy okazję dowiedzieć się co sprawia mu przyjemność, co stresuje, czego nie lubi. Taka nauka odczytywania emocji i oczekiwań daje najczęściej wspaniałe efekty i stanowi również lekcję dla obserwujących zespół osób.
  • Wystawa może stać się pretekstem do spotkania z przyjaciółmi nawiązywania nowych i utrzymywania już istniejących kontaktów. Dzielenia się doświadczeniami i wiedzą z innymi ponieważ taka otwartość na ludzi zawsze procentuje.
  • Wystawa stanowi swego rodzaju przeżycie estetyczne, ponieważ wystawcy zależy na tym, by ukazać piękno swego psa. Właściciel wystawianego czworonoga  przygotowania  do wystawy zaczyna czasem kilka tygodni wcześniej – staje się rzemieślnikiem piękna, które potem prezentuje nie tylko sędziemu ale również oglądającym.
  • Zmagania o puchar powinny być źródłem zdrowej rywalizacji, która kończy się radością z sukcesu nawet jeśli nie naszego własnego.


1. PREZENTACJA PSA NA RINGU

   >> zobacz kursy

2. WSKAZÓWKI DLA WYSTAWCY

   >> idziemy na wystawę
   >> jesteśmy na wystawie

3. Kompendium wiedzy o WYSTAWACH PSÓW RASOWYCH (opracowanie Śląskie Centrum Kynologiczne PRESTOR na podstawie Regulaminów Związku Kynologicznego w Polsce)

   >> pobierz

4. Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w zajęciach z handleringu, zgłoś swój udział:

   >> zapisy


 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews