AKADEMIA MŁODEGO TRENERA (AKM)

Zajęcia z psem przygotowane z myślą o najmłodszych opiekunach czworonogów. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję sprawdzić się jako trenerzy. Takie spotkania to dobra zabawa zarówno  dla dziecka, jak i psa, pomysł na konstruktywne spędzanie czasu oraz okazja do wzbogacania wiedzy na temat psich zachowań.
Jeśli pies jest rodzinną pasją  warto zaangażować również dzieci w przygotowanie psa do wystawy, czy  zabawę w ramach psich sportów.
Umiejętności kształtowania psich zachowań oraz właściwej opieki nad nimi najlepiej i najbezpieczniej uczyć się pod okiem doświadczonego trenera. Zajęcia będą miały charakter edukacji przez zabawę.
Ponieważ wiedzę inaczej przekazuje się dzieciom i ludziom dorosłym znaczenie ma również fakt, że będą one prowadzone  przez trenera będącego jednocześnie pedagogiem.

W ramach akademii przewidziano następujący zakres tematyczny:
  • zabawny pies, czyli nauka sztuczek,
  • co każdy pies potrafić powinien, czyli nauka posłuszeństwa w miejscach publicznych,
  • tor przeszkód czyli, zajęcia sportowe na parkurze agility,
  • handlering, czyli sztuka wystawiania psa na wystawach psów rasowych, zajęcia przygotowujące do udziału w konkursach Młodego Prezentera,
  • rally – sport cieszący się dużą popularnością na świecie, w Polsce raczkujący; doskonale kształtujący relację psa z człowiekiem.
Dzieci w trakcie zajęć nauczą się m.in.:trudnej sztuki nagradzania psa,właściwego wydawania poleceń,właściwej opieki nad psem,poznają psie potrzeby oraz obowiązki związane z posiadaniem psa, nauczą się z nim komunikować oraz bawić w odpowiedni, bezpieczny i przyjemny  dla nich obu sposób.
Praca z psem jest okazją do wypracowywania u dzieci cierpliwości, konsekwencji i wytrwałości w dążeniu do celu. Kształtuje instynkt opiekuńczy i poczucie odpowiedzialności, związane z codziennymi obowiązkami wobec psa, oraz pozytywną relację ze zwierzęciem.  Daje dzieciom poczucie sprawstwa i sukcesu, dużo satysfakcji, a tym samym  pozytywnie wpływa na ich samoocenę. Uczy umiejętności patrzenia na świat z perspektywy innych istot i uwrażliwia na ich potrzeby. Jeśli dodajmy do tego zwiększenie sprawności fizycznej i koordynacji ruchów podczas zajęć sportowych, które mogą zaowocować pasją do uprawiania psich sportów , nie będziemy mieli wątpliwości, że wspólne szkolenie ma głębszy sens, a  nie tylko wymiar praktyczny w postaci dobrze wychowanego psa.

Kształtowanie psich pasji to mądra alternatywa dla internetu, telewizora...
Młodzi adepci kursu, jako dorośli ludzie z pewnością będą świadomymi posiadaczami zwierząt, a rodzice będą mogli niejednokrotnie czerpać wiedzę od swoich pociech.

:: ZAPISY
 

 2016
 
*Aktualności dostępne na stronie FB ( TUTAJ )


*Starsze wydarzenia:
 więcej...
*
 więcej...
 
© 2005 PRESTOR, Wszelkie prawa zastrzeżone. EDYTOR
Content Management Powered by UTF-8 CuteNews